Leto MMXXIV – št. 1485, 21. 7. 2024

V petek, 26.7., obhajamo praznik Joahima in Ane v Puščavi;
– ob 8.30 sv. maša na griču (v primeru slabega vremena v župnijski cerkvi)
– ob 10. uri sv. maša in priložnost za sv. spoved v župnijski cerkvi

28.7., v obhajamo ANINO NEDELJO v Puščavi ; ob 8.30 sv. maša na griču,  ob 10. uri sv. maša in priložnost za sv. spoved v župnijski cerkvi, sledi blagoslov prevoznih sredstev

Medžupnijsko romanje na Brezje, Ljubljana-Šiška in Vransko bo v soboto, 28.9.2024! Cena romanja 22 € (prevoz), prijave pri župniku in kaplanu

Velik Bog lonaj za lepo pripravo, sodelovanje in obhajanje zlate maše našega rojaka Alojza Vicmana v Puščavi!

Tedaj jim je rekel: »Pojdite sami zase v samoten kraj in se malo odpočijte!«

Mnogo ljudi je namreč prihajalo in odhajalo, tako da še jesti niso utegnili. In odrinili so s čolnom sami zase v samoten kraj. Mnogi pa so jih videli, da odhajajo, in so jih prepoznali. Iz vseh mest so skupaj peš hiteli in prišli tja pred njimi. Ko se je Jezus izkrcal, je zagledal veliko množico. Zasmilili so se mu, ker so bili kakor ovce, ki nimajo pastirja, in jih je začel učiti mnogo stvari.

(Mr 6,31–34)

ODPOČIJTE SE

Pojdite na samoten kraj in se nekoliko odpočijte! Učenci začutijo: Jezus nam hoče dobro. Ve, kaj zdaj potrebujemo. Ve, kaj vse smo naredili, in to ceni, zdaj pa nas vabi, da se malo odpočijemo. To vabilo velja tudi nam: odpočijte se, sprostite se. To pravi Jezus vsakomur od nas. Tvoje telo je darilo Boga. Privošči mu malo oddiha. Vzemi si pa tudi čas za svojo dušo, za svoje srce. Nekoliko se odpočijte! Ni ti treba dokazovati, kako pomemben si. V Božjih očeh si neskončno dragocen. Vzemi si čas, da to odkriješ. Pri hrupu in prezaposlenosti ti to ne bo uspelo. Za to so potrebni časi miru, popolne tišine. Nekoliko se odpočijte! Odpri svoje oči in svoje srce za male reči okoli sebe: za smeh otroka, za lepo cvetlico, za ptičje petje, za sončni zahod, za ljudi, med katerimi se dobro počutiš, in za vse, kar ti je dan za dnem podarjeno.

Glasnik

KRIŠTOFOVA NEDELJA IN AKCIJA MIVA

Spoštovani župniki in pastoralni sodelavci, dragi dobrotniki in prijatelji misijonov! Z akcijo MIVA že sedemintrideset let pomagamo misijonarjem in misijonarkam z nujno potrebnimi prevoznimi sredstvi. Ne gre le za surova denarna sredstva. Gre tudi za bližino misijonarjem … za njihovo ogromno hvaležnost … za pozornost do bližnjega … za odprtost do ljudi na drugem koncu sveta … za vero in misijonsko zagnanost. Zato vas tudi letos prosimo za molitev … navdušenje … in finančno podporo naši akciji.

V imenu slovenskih misijonarjev in misijonark se vam iskreno zahvaljujemo za dolgoletno podporo akciji MIVA. Uresničeni projekti in zahvale misijonarjev so najlepša zahvala za vašo podporo in misijonsko zagnanost. Iz Misijonskega središča Slovenije tudi vam želimo srečno pot in varno vožnjo!