Leto MMXXIV – št. 1498, 20. 10. 2024

Danes obhajamo misijonsko nedeljo; ob 17. in 20. uri v mariborski dvorani Union, »Koncert za mir«; več informacij na oglasni deski

V sredo, 23.10., ob 18. uri v župnijski cerkvi v Rušah glasbeni večer – nastop učencev Konservatorija za glasbo in balet Maribor, enota Ruše

V petek, 25.10., obhajamo »Dan suverenosti«

V soboto, 26.10., ob 10. uri Svetopisemske urice

Prejšnjo nedeljo ste za poplavljene darovali 367€. Bog lonaj!

Molitev za misijonskega Duh
Sveti Duh, ki daješ pogum, navdihni Cerkev v našem času, da se poda na misijonsko pot. Ti si dejaven v tem svetu, in ti pripravljaš srca, da se odprejo dejavni Jezusovi besedi.
Pridi nad vsakega od nas, da bomo v medsebojni podpori oznanjali Veselo oznanilo odrešenja ljudstvom današnjega sveta.

www.missio.si

VSI SMO POKLICANI DA OZNANJAMO Z BESEDO IN ŽIVLJENJEM

Ne le misijonska nedelja, temveč cel mesec oktober je nekakšen praznik misijonov, praznik oznanjevanja in pričevanja. Vsak od nas je poklican, da v svojem okolju z življenjem pričuje za evangelij.

Slovenija in tako imenovani razviti svet v marsičem ni nič manj misijonski kot države tako imenovanega drugega, tretjega in kateregakoli drugega dela sveta.

V Evropi sta sicer zgodovina in način življenja nakopičila materialno bogastvo, a danes tu ni nič več vere kot pa v revnih državah, kjer ljudje veliko bolje poznajo smisel življenja.

Misijonsko poslanstvo je najprej oznanjevanje evangelija z besedo in življenjem, šele nato gre tudi za krščansko dobrodelnost, ki spoštuje vsakega človeka in mu želi pomagati tam, kjer se nahaja.

Misijonska nedelja nas na svojevrsten način spominja, da mora vera v vsakem od nas vžgati ogenj gorečnosti in pričevanja, v konkretnih korakih približevanja bližnjim. Ali kot je rekel bl. Anton Martin Slomšek: »Kdor hoče druge vneti, mora najprej sam goreti.«

Dragi prijatelji, naj misijonski mesec oktober, in še posebej praznik Misijonske nedelje, v nas poživita prvotno upanje in oznanjevalni zagon, da bo tudi naše občestvo žarelo od neustavljive želje oznaniti Kristusa našim sodobnikom.

Hvala pa tudi za vso vašo zvesto in iskreno podporo slovenskim in drugim misijonarjem, ki delujejo po vsem svetu. Vaše molitve in darovi so gorivo, ki ohranja njihov živi ogenj pričevanja.

Bog vam povrni za vso podporo!

M. Križnar, Misijonsko središče Slovenije