Leto MMXXIV – št. 1472, 21. 4. 2024

Danes obhajamo nedeljo Dobrega pastirja, nedeljo duhovnih poklicev

V torek, 23.4., obhajamo praznik sv. Jurija; prosimo, da bi bili obvarovani pred vsem hudim

V četrtek, 25.4., obhajamo praznik sv. Marka; prosimo za Božje varstvo, primerno vreme in dar vsakdanjega kruha

V četrtek, 25. 4., ob 18. uri nas Župnija Sv. Jurij ob Pesnici v okviru »Leta molitve« vabi na srečanje z naslovom POMEMBNOST VZTRAJNOSTI V MOLITVI ZA … Tema tokratnega srečanja je ‘molitev kot trajno spremljanje’ (več informacij Dekanija Jarenina)

V nedeljo, 28.4., ob 10. uri prenos bogoslužja iz lovrenške župnijske cerkve

Ob nedelji Dobrega pastirja in svetovnem molitvenem dnevu za duhovne poklice in blagoslov v družinah…

Tisti čas je Jezus rekel: »Jaz sem dobri pastir. Dobri pastir dá svoje življenje za ovce. Najemnik pa, ki ni pastir in ovce niso njegove, pusti ovce in zbeži, ko vidi, da prihaja volk, in volk jih pograbi in razkropi. Je pač najemnik in mu za ovce ni mar. Jaz sem dobri pastir in poznam svoje in moje poznajo mene, kakor Oče pozna mene in jaz poznam Očeta. Svoje življenje dam za ovce.

(Jn 10,11–15)

Molitev in spodbujanje k molitvi

Jezus, Dobri pastir, zahvaljujemo se ti za dar duhovništva, ki si ga v svoji ljubezni podaril Cerkvi. Blagoslovi svetega očeta, naše škofe, duhovnike in diakone. Podari jim ljubezen svojega Srca in duha velikodušnega služenja. Daj jim stanovitnost v veri, svetost v življenju, zvestobo v izpolnjevanju dolžnosti. Napolni jih z veseljem v njihovem duhovniškem življenju in poslanstvu. Krepčaj duhovnike v njihovih šibkostih, utrjuj jih s potrpljenjem v težavah in z vztrajnostjo v bojih. Razvnemaj v duhovnikih ljubezen do majhnih in zavzetost za vzgojo mladine. Blagoslovi njihove besede pri ambonu, spodbude v spovednici in ob bolniških posteljah ter oznanjevanje pri katehezi. Obvaruj jih skušnjav hudobnega duha in nasprotovanja brezvestnih ljudi. Prebujaj v naših škofih, duhovnikih in diakonih vedno večjo željo po svetosti in gorečnost v apostolski službi. Naj bomo z njimi edini v veri, zvesti v službi Bogu in zavzeti za življenje po evangeliju. Amen.

Glasnik